Autorzy

Joanna Franaszek

Założycielka i główna autorka Hummusa. Asia jest doktorantką na Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji, gdzie pracuje pod czujnym okiem Piera Gottardiego. Jej zainteresowania naukowe oscylują wokół teorii informacji i teorii podejmowania decyzji. Więcej o badaniach Asi można przeczytać na jej stronie. Prywatnie jest żoną Najlepszego Męża i mamą dwójki maluchów. W wolnych chwilach fotografuje (swoje dzieci), jeździ na snowboardzie i obija się w Internecie.

Krzysztof Pytka

Krzysiek jest doktorantem na Wydziale Ekonomii Europejskiego Instytutu Uniwersyteckiego we Florencji. Pisze doktorat z teorii makroekonomii pod opieką Árpáda Ábraháma i Piera Gottardiego. Naukowo interesuje się heterogenicznością w makroekonomii i modelami poszukiwań. W wolnym czasie słucha hipsterskiej muzyki i uczy się na pamięć cytatów z serialu “South Park”. Znany z przykładania nadmiernej uwagi do typografii. Więcej informacji o Krzyśku można znaleźć na jego stronie.

Krzysztof Brzeziński

Krzysiek jest doktorantem na Uniwersytecie w Manchesterze. Interesuje się teorią organizacji rynku i teorią gier — więcej o jego badaniach przeczytacie na jego stronie. Poza ekonomią lubi Lema i squasha.

Paweł Doligalski

Paweł na co dzień pisze doktorat wykłada [sic!] na Uniwersytecie w Bristolu. Zainteresowania naukowe to ta bardziej mikroekonomiczna makroekonomia, czyli podatki i dynamiczne kontrakty, oraz oczywiście science-fiction. Więcej o badaniach Pawła można przeczytać na jego stronie.

Olga Zajkowska

Olga kończy obroniła doktorat [sic!] i pracuje w Katedrze Zastosowań Matematyki WZIiM SGGW. Jej zainteresowania badawcze leżą w okolicach rynku pracy i polityki rodzinnej. W czasie wolnym gra w szachy i fotografuje.

Andrzej Żurawski

Andrzej jest doktorantem w Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej oraz pracownikiem Instytutu Badań Edukacyjnych. Więcej o Andrzeju możecie dowiedzieć się pytając go osobiście.